Один учень - один комп’ютер


 Сучасна українська освіта зробила крок далеко вперед і активно інтегрується у світовий освітній простір. Інтеграція в світове співтовариство і процес побудови відкритого суспільства ставлять перед нами все нові цілі, одна з яких - виховання людини як представника світового інформаційного співтовариства, який усвідомлює свою роль і відповідальність у глобальних загальнолюдських процесах.
 Модель електронного навчання "1 учень: 1 комп'ютер" ("модель 1:1",  Learning 1:1) - це ситуація навчання, в якому основним інструментом навчання школяра є комп'ютер, а в якості методів навчання використовуються технології і сервіси мережевої взаємодії, інформаційного пошуку, використання і створення цифрових об'єктів. Модель  формує навчальну діяльність шляхом використання отриманих на традиційних уроках знань, умінь і навичок безпосередньо в інформаційно – комп’ютерному середовищі. При цьому організація таких занять не потребує кардинальної перебудови навчального процесу, а його зміст базується на використанні дидактичних матеріалів Типових навчальних програм.

Реалізації моделі відбувається, при умовах: в розпорядженні кожного учня і кожного вчителя є власний портативний комп'ютер (у початковій школі може використовуватися нетбуки, ноутбуки), пов'язаний з комп'ютерами інших учнів по бездротовій локальній мережі, що має доступ до шкільного або класному сервера (роль останнього може виконувати комп'ютер вчителя) і має вихід в Інтернет.
Ведення моделі в нашій школі:
-         В школі було створено зону Wi-Fi;
-         Батьками учнів класу були придбані нетбуки, вчителем ноутбук;
-         Кабінет інформатики виконує роль інформаційного центру;
-         В кожного учня є мережевий простір для накопичення своїх електронних продуктів;
-         Ведення кожного учня за індивідуальним освітнім маршрутом.
Необхідність програм, спрямованих на підвищення якості освіти за рахунок впровадження сучасних технологій, використання високошвидкісних Інтернет з'єднань, вживання ефективних методів навчання і оновлення змісту освіти-завдання першорядні.
      Створити середовище навчання, яка відповідає цілям і задачам ХХІ століття можна тільки на основі використання всього комплексу сучасних інформаційних технологій.
Створення такого середовища електронної освіти «1 +  цілком застосовна в нашій школі. У цій освітній моделі спілкування учня з комп'ютером відбувається «один на один», вона має на увазі спеціально розроблений компактний ноутбук, яким учні та вчителі можуть користуватися в школі і вдома.
Для створення сучасного навчального середовища необхідні новітні комп'ютерні технології. Середа навчання «1 + 1», що включає мультимедійні уроки, сучасні методи навчання і знання, представлені в цифровому форматі, може стати для учнів цілим світом, наповненим новими можливостями.
     Нові технологічні засоби як засіб співпраці дозволяють нам оперативно створювати контент, який є надбанням всього суспільства, вибудовувати мережі соціальної взаємодії, системи децентралізованого обміну знаннями та інформацією і отримувати доступ до світових інформаційних ресурсів.
Вчителі отримують можливість диференційовано підходити до учнів, залежно від їх рівня розвитку, темпераменту, захоплень. Учні займаються за індивідуальним планом, активно взаємодіючи як з вчителями-предметниками, так і один з одним. Для реалізації здібностей на більш пізніх ступенях активно використовуються  дистанційні курси та олімпіади, участь у конкурсах дозволяє найбільш повно реалізувати творчі та наукові здібності дітей і вчителів. А електронне портфоліо учня допомогає простежити розвиток і зростання, відображаючи майстерність юного «слідопита-інформатика». Використання загальношкільної локальної мережі дозволяє зберігати учнівські роботи і методичні напрацювання на сервері і не втрачати при технічній несправності робочих машин учнів і вчителів. З'явилася  можливість колективної роботи над проектами, такі навички дуже важливі в сучасному світі. Є  освітньо-виховний простір, в якому є місце кожному: і вчителеві, і учневі та його батькам.

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий